Kontakt

INFOLINIA
☎️: +48 34 390 66 55
📧: esklep@pro4it.pl

SERWIS
☎️: +48 507 567 499
📧: serwis@pro4it.pl

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Producenci
Bon na laptop dla nauczyciela

Bon na laptop dla nauczyciela 

 

Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z ministrem cyfryzacji ogłosiło program „Laptop dla nauczyciela” . 

W ramach programu nauczyciele  mogą otrzymać bon o wartości 2500 zł brutto na zakup laptopa lub laptopa przeglądarkowego.

Nauczyciele będą także mieli możliwość dopłacenia do droższego modelu sprzętu – w tym przypadku wartość bonu pomniejszy cenę zakupu. Nauczyciele mają różne potrzeby i ustawa daje im możliwość wyboru takiego sprzętu, jaki spełni ich oczekiwania i potrzeby  w pracy. 

Korzystanie z nowoczesnego sprzętu pozwoli nauczycielom na skuteczniejszą realizację podstawy programowej, urozmaicanie prowadzonych lekcji, poszerzanie wiedzy i rozwój kompetencji cyfrowych uczniów.

Komu przysługuje wsparcie?

Zgodnie z zapisami ustawy, bon na zakup laptopa przysługuje nauczycielom, wychowawcom i innym pracownikom pedagogicznym pozostającym w stosunku pracy na dzień 30 września 2023 r. w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych i ponadpodstawowych oraz w publicznych szkołach artystycznych, a także w niepublicznych szkołach artystycznych posiadających uprawnienia publicznej szkoły artystycznej.

Minister właściwy do spraw informatyzacji określi, w drodze procedowanego w Ministerstwie Cyfryzacji rozporządzenia, grupy nauczycieli, wychowawców i innych pracowników pedagogicznych ze szkół uprawnionych do otrzymania wsparcia oraz ich kolejność mając na uwadze typ szkoły i wykładany przez nauczyciela przedmiot oraz charakter realizowanych zadań przez wychowawców i innych pracowników pedagogicznych, a także sytuację społeczno-gospodarczą i stan finansów publicznych.

Bon nie przysługuje nauczycielowi, który na dzień złożenia wniosku przez organ prowadzący:

  • nie jest czynnym nauczycielem, przebywa na świadczeniu rehabilitacyjnym lub na urlopie dla poratowania zdrowia;
  • jest zawieszony w pełnieniu obowiązków na podstawie art. 85t ust. 1–3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela;
  • przebywa na urlopie bezpłatnym, trwającym nie krócej niż 14 dni;
  • jest urlopowany lub całkowicie zwolniony z obowiązku świadczenia pracy na podstawie ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (Dz. U. z 2022r. poz. 854).

Terminy wniosków

Termin na złożenie przez uprawnionego nauczyciela wniosku w celu otrzymania wsparcia w formie bonu wynosi 30 dni, przy czym dla każdej grupy czas liczy się od innej daty.

Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło harmonogram składania wniosków. Organy prowadzące szkołę składają wnioski przez system teleinformatyczny w zakładce zgłoś nauczyciela do programu.

Organy prowadzące szkoły mogą składać wnioski:

  • od 10 października 2023 r. dla wychowawców i nauczycieli uczących w klasach IV-VIII publicznych szkół podstawowych;
  • od 11 października 2023 r. dla wychowawców i nauczycieli uczących w klasach IV-VIII niepublicznych szkół podstawowych;
  • od 12 października 2023 r. dla wychowawców i nauczycieli uczących  klasach odpowiadających klasom IV-VIII szkoły podstawowej w publicznych szkołach artystycznych, a także w niepublicznych szkołach artystycznych posiadających uprawnienia publicznej szkoły artystycznej;
  • od 13 października 2023 r. dla innych niż nauczyciele i wychowawcy pracowników pedagogicznych w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych oraz w publicznych szkołach artystycznych, a także w niepublicznych szkołach artystycznych posiadających uprawnienia publicznej szkoły artystycznej, przyporządkowani do klas IV–VIII w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych lub do klas odpowiadających klasom IV–VIII szkoły podstawowej w publicznych szkołach artystycznych, a także w niepublicznych szkołach artystycznych posiadających uprawnienia publicznej szkoły artystycznej.

 

Rozporządzenie Minista Cyfryzacji w sprawie określenia grup nauczycieli, wychowawców i innych pracowników pedagogicznych uprawnionych do otrzymania wsparcia sfinansowanego ze środków publicznych

 

 

 Przykładowe laptopy dostępne w ramach programu 

 

DELL Inspiron 3520


kliknij aby dowiedzieć się wiecej

LENOVO V15 G3 8GB


kliknij aby dowiedzieć się wiecej

 

LENOVO V15 G3 16GB


kliknij aby dowiedzieć się wiecej

 

Potrzebujesz pomocy ?

 

Zapraszamy do kontaku

Infolinia: +48 34 390 66 55

Kontakt mailowy: esklep@pro4it.pl

Rafał Patalas

Specjalista ds. Klienta Biznesowego i Sektora Publicznego

Zapraszam do kontaktu - odpowiem chętnie na wszystkie pytania.

Mobile / WhatsApp +48 575 020 797

Email  rpatalas@pro4it.pl

Robert Łatacz

Specjalista ds. sprzedaży internetowej i detalicznej

Zapraszam do kontaktu - odpowiem chętnie na wszystkie pytania

Mobile / WhatsApp +48 533 341 355

Email  robert.latacz@pro4it.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl