CONTACT
INFOLINE
☎️: +48 34 390 66 55
📧: esklep@pro4it.pl
SERVICE
☎️: +48 507 567 499
📧: serwis@pro4it.pl
Producer
Newsletter
Enter your e-mail address
DELL Latitude 3310 | 13.3" FHD TOUCH | i5-8265U | 8GB DDR4 | 256GB SSD M.2 NVMe | Intel UHD Graphics | WINDOWS 11 PRO
add to wish list
Technical data
| Model | Latitude 3310 |
| Processor | Intel Core i5 |
| Information about the processor | Procesor Intel® Core™ i5-8265U ( 6MB Cache 1,90GHz to 3,90GHz ) 4 cores 48 threads |
| Cores | 2 |
| LCD size | 13.3" |
| LCD type | glossy |
| LCD resolution | 1920x1080 FHD Touch |
| RAM | 8GB DDR4 |
| HDD capacity | 256GB SSD M.2 PCIe NVMe |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics |
| Sound Card | integrated |
| Network | LAN 10/100/1000Mbit, WiFi |
| Optical drive | No |
| Ports | USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) - 2. USB Typ-C (DisplayPort) - 1. HDMI 1.4 - 1. Card reader: microSD - 1. RJ-45 (LAN) - 1. Audio in/out combo - 1. DC-in - 1. |
| Operating system | Windows 11 PRO ( or Windows 10 on customer's request ) |
| Battery | Li-Ion from 30min to 1-2h (we test them for 30 minutes without a power supply ) We give 30 day of warranty for PSU and battery |
| Keyboard | QWERTY PL/US (stickers) |
| Power supply | Yes |
| Grade | VeryGood optical state but you can see that it has been used |
| Warranty | 12 months |
