CONTACT
INFOLINE
☎️: +48 34 390 66 55
📧: esklep@pro4it.pl
SERVICE
☎️: +48 507 567 499
📧: serwis@pro4it.pl
Producer
Newsletter
Enter your e-mail address
DELL Latitude 3330 | 13.3" HD | Celeron 1017U | 8GB DDR3 | 240GB SSD | Intel HD | WINDOWS 7 HOME
add to wish list
Description
- 12 Months warranty
- Intel Celeron 1017U
- 13,3" 1366x768 HD
- 8GB DDR3
- 240GB SSD
- Windows 7 HOME
- CAM, Bluetooth
Technical data
| Model | Latitude 3330 |
| Information about the processor | Intel Celeron 1017U (2MB Cache 1.60GHz ) 2 cores 2 threads |
| Cores | 2 |
| LCD size | 13.3" |
| LCD type | matt |
| LCD resolution | 1366x768 HD |
| RAM | 8GB DDR3 |
| HDD capacity | 320GB HDD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics |
| Sound Card | integrated |
| Network | LAN 10/100/1000Mbit, WiFi, Bluetooth |
| Optical drive | No |
| Ports | 1 USB 2.0, 2 USB 3.0, 1 VGA/D-Sub, 1 HDMI, , audio: in/out combo, SD card reader |
| Operating system | Windows 7 HOME 64-bit |
| Battery | Li-Ion from 30min to 1-2h (we test them for 30 minutes without a power supply ) We give 30 day of warranty for PSU and battery |
| Keyboard | QWERTY PL/US (stickers) |
| Power supply | Yes |
| Grade | VeryGood optical state but you can see that it has been used |
| Warranty | 12 months |
