CONTACT
INFOLINE
☎️: +48 34 390 66 55
📧: esklep@pro4it.pl
SERVICE
☎️: +48 507 567 499
📧: serwis@pro4it.pl
Producer
Newsletter
Enter your e-mail address
DELL Latitude 5289 2-in-1 | 12.5'' FHD TOUCH | i7-7600U | 16GB DDR3 | 256GB SSD M.2 | Intel HD 620 | WINDOWS 10 PRO
add to wish list
Description
- 12 Months warranty
- Intel® Core i7-7600U
- 12,5" 1920x1080 FHD Touch x360
- 16GB DDR3
- 256GB SSD M.2 PCIe NVMe
- Windows 10 PRO
- CAM, Bluetooth
Technical data
| Model | Latitude 5289 2-in-1 |
| Processor | Intel Core i7 |
| Information about the processor | Intel® Core™ i7-7600U Processor (4MB Cache, 2.80 to 3.90 GHz) 2 cores, 4 threads |
| Cores | 2 |
| LCD size | 12.5" |
| LCD type | glossy |
| LCD resolution | 1920x1080 FHD Touch |
| RAM | 16GB DDR3 |
| HDD capacity | 256GB SSD M.2 PCIe NVMe |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 620 |
| Sound Card | integrated |
| Network | WiFi, Bluetooth |
| Optical drive | No |
| Ports | 2xUSB 3.0, 2xUSB -typ C (with DisplayPort) , HDMI, Audio combo , SD Card reader |
| Operating system | Windows 10 PRO 64-bit |
| Battery | Li-Ion from 30min to 1-2h (we test them for 30 minutes without a power supply ) We give 30 day of warranty for PSU and battery |
| Keyboard | QWERTY PL/US (stickers) |
| Power supply | Yes |
| Grade | VeryGood optical state but you can see that it has been used |
| Warranty | 12 months |
