CONTACT
INFOLINE
☎️: +48 34 390 66 55
📧: esklep@pro4it.pl
SERVICE
☎️: +48 507 567 499
📧: serwis@pro4it.pl
Producer
Newsletter
Enter your e-mail address
DELL Latitude E6440 | 14" HD | i5-4300M | 8GB DDR3 | 120GB SSD | Intel HD 4600 | WINDOWS 7 PRO
add to wish list
Description
- 12 Months warranty
- Intel® Core i5-4300M
- 14,1"1366x768 HD
- Intel HD 4600
- CAM, DVD-RW
- Windows 7 PRO
Technical data
| Model | Latitude E6440 |
| Processor | Intel Core i5 |
| Information about the processor | Intel® Core™ i5-4300M Processor (3M Cache, from 2.60GHz to 3.30 GHz) 2 cores 4 threads |
| Cores | 2 |
| LCD size | 14.1" |
| LCD type | matt |
| LCD resolution | 1366x768 HD |
| RAM | 8GB DDR3 |
| HDD capacity | 120GB SSD |
| Graphics Card | INTEL HD Graphics 4600 (Core i5) |
| Sound Card | integrated |
| Network | LAN 10/100/1000Mbit, WiFi |
| Optical drive | DVD |
| Ports | 4 USB 3.0, 1 VGA/D-Sub, 1 HDMI, 1 Kensington , audio: in/out combo, Card reader: SD |
| Operating system | Windows 7 PRO 64-bit |
| Battery | Li-Ion from 30min to 1-2h (we test them for 30 minutes without a power supply ) We give 30 day of warranty for PSU and battery |
| Keyboard | QWERTY PL/US (stickers) |
| Power supply | Yes |
| Grade | VeryGood optical state but you can see that it has been used |
| Warranty | 12 months |
