CONTACT
INFOLINE
☎️: +48 34 390 66 55
📧: esklep@pro4it.pl
SERVICE
☎️: +48 507 567 499
📧: serwis@pro4it.pl
Producer
Newsletter
Enter your e-mail address
DELL OptiPlex 3020 SFF | i3-4130 | 4GB DDR3 | 500GB HDD | Intel HD 4400 | WINDOWS
add to wish list
Description
- 12 Months warranty
- Intel Core i3-4130 2cores 4 threads
- 4GB DDR3
- 500GB HDD
- DVD RW
- Windows 8/10 PRO
Technical data
| Model | Optiplex 3020 SFF |
| Chipset | Intel H81 |
| Information about the processor | Intel® Core™ i3-4130 (3M Cache 3.40GHz ) 2 cores, 4 threads |
| Cores | 2 cores |
| RAM | 4GB DDR3 |
| HDD capacity | 500GB HDD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 4400 |
| Power Supply | 255W |
| Dimensions | 290 x 92,6 x 312 [mm] |
| Network | LAN 10/100/1000Mbit, Wifi (without antenna) |
| Optical drive | DVD-RW |
| Ports | 2 x Audio, 2 x USB 3.0, 6 x USB 2.0, 1 x VGA, 1 x DisplayPort, 1 x RJ45 |
| Sound Card | integrated |
| Operating system | Windows 8 PRO or free upgrade to Windows 10 PRO ( on customer's request) |
| Warranty | 12 months |
| Grade | VeryGood optical state but you can see that it has been used |
