CONTACT
INFOLINE
☎️: +48 34 390 66 55
📧: esklep@pro4it.pl
SERVICE
☎️: +48 507 567 499
📧: serwis@pro4it.pl
Producer
Newsletter
Enter your e-mail address
DELL OptiPlex 7010 SFF | i5-3470 | 4GB DDR3 | 250GB HDD | Intel HD 2500 | WINDOWS
add to wish list
Description
- 12 Months warranty
- Intel® Core i5-3470
- INTEL HD Graphics 2500 (Core i5)
- Windows 8/10 PRO
Technical data
| Model | OptiPlex 7010 SFF |
| Chipset | Q77 Express |
| Information about the processor | Intel® Core™ i5-3470 Processor (6M Cache, from 3.20 GHz to 3.60 GHz) 4 cores, 4 threads |
| Cores | 4 cores |
| RAM | 4GB DDR3 |
| HDD capacity | 250GB HDD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 2500 |
| Power Supply | 250W |
| Dimensions | 29x9,3x31,2 |
| Network | LAN 10/100/1000Mbit |
| Optical drive | DVD |
| Ports | 4xUSB 3.0, 6xUSB 2.0, 1xCOM(RS-232), 1xRJ45, 2xDisplayPort, 1xVGA, 2xPS/2, Audio |
| Sound Card | integrated |
| Operating system | Windows 8 PRO or free upgrade to Windows 10 PRO ( on customer's request) |
| Warranty | 12 months |
| Grade | VeryGood optical state but you can see that it has been used |
