CONTACT
INFOLINE
☎️: +48 34 390 66 55
📧: esklep@pro4it.pl
SERVICE
☎️: +48 507 567 499
📧: serwis@pro4it.pl
Producer
Newsletter
Enter your e-mail address
EIZO FlexScan EV2316W | 23" FHD | PIVOT
add to wish list
Description
- 12 Months warranty
- 23" 1920x1080 LED/TN
- 250 cd/m2
- 16:9
- 5ms
Technical data
| Model | EV2316W |
| Screen diagonal | 23" |
| LCD resolution | 1920x1080 FHD |
| LCD Type | TN/LED |
| Screen format | 16:9 |
| Brightness | 250 cd/m2 |
| Contrast | 1000:1 |
| Viewing angles | vertical - 170 / horizon - 160 |
| Reaction time | 5 ms |
| Ports | VGA (D-sub) - 1. DVI-D - 1. DisplayPort - 1 . audio - 1. USB 2.0 - 2. DC-in - 1. |
| PIVOT | Yes |
| Dimensions | 540 x 368 - 478.5 x 230 [mm] 5.2kg |
| Color | White |
| Warranty | 12 months |
| Grade | VeryGood optical state but you can see that it has been used |
