CONTACT
INFOLINE
☎️: +48 34 390 66 55
📧: esklep@pro4it.pl
SERVICE
☎️: +48 507 567 499
📧: serwis@pro4it.pl
Producer
Newsletter
Enter your e-mail address
EIZO FlexScan EV2436W | 24" FHD IPS | PIVOT
add to wish list
Description
- 12 Months warranty
- 24" 1920x1200 FHD LED/IPS
- 300cd/m2
- 16:10
- Pivot
Monitors have been used in Western companies. Before shipment, each monitor is thoroughly tested, so we guarantee full operation of the equipment. Each piece is equipped with a power supply and the necessary cables. We send everything in our company packaging. All technical data are in the technical specifications, the visual condition is shown in the pictures - individual items may differ in the state of wear. They may have normal traces of use.
Monitors equipped with the necessary cabling (power cable + VGA or DVI signal cable)
Technical data
| Model | Eizo FlexScan EV2436W |
| Screen diagonal | 24" |
| LCD resolution | 1920x1200 FHD 16:10 |
| LCD Type | LED / IPS |
| Screen format | 16:10 |
| Brightness | 300 cd/m2 |
| Contrast | 1000:1 |
| Viewing angles | vertical - 178 / horizon - 178 |
| Reaction time | 6 ms |
| Ports | 1x D-Sub(VGA), 1x DisplayPort, 1x DVI, 2 x USB 2.0, 1x USB 2.0 Typ B, Audio |
| PIVOT | Yes |
| Dimensions | 640 x 399.5 x 245.5 [mm] , 6.3kg |
| Color | Black |
| Warranty | 12 months |
| Grade | VeryGood optical state but you can see that it has been used |
