CONTACT
INFOLINE
☎️: +48 34 390 66 55
📧: esklep@pro4it.pl
SERVICE
☎️: +48 507 567 499
📧: serwis@pro4it.pl
Producer
Newsletter
Enter your e-mail address
HP EliteBook 8460p | 14.1" HD | i5-2520M | 8GB DDR3 | 128GB SSD | Intel HD 3000 | WINDOWS 7 PRO
add to wish list
Description
- 12 Months warranty
- Intel® Core i5-2520M
- 8GB DDR3
- 1280GB SSD
- Windows 7 PRO
- DVD-RW
Technical data
| Model | EliteBook 8460p |
| Processor | Intel Core i5 |
| Information about the processor | Intel® Core™ i5-2520M Processor (3M Cache, from 2.50GHz to 3.20 GHz) 2 cores 4 treads |
| Cores | 2 |
| LCD size | 14.1" |
| LCD type | matt |
| LCD resolution | 1366x768 HD |
| RAM | 8GB DDR3 |
| HDD capacity | 128GB SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 3000 |
| Sound Card | integrated |
| Network | LAN 10/100/1000Mbit, WiFi |
| Optical drive | DVD-RW |
| Ports | 2x USB 3.0, Card reader, DisplayPort, CardExpress, 3x USB 2.0, |
| Operating system | Windows 7 PRO 64-bit |
| Battery | Li-Ion from 30min to 1-2h (we test them for 30 minutes without a power supply ) We give 30 day of warranty for PSU and battery |
| Keyboard | QWERTY PL/US (stickers) |
| Power supply | Yes |
| Grade | VeryGood optical state but you can see that it has been used |
| Warranty | 12 months |
