CONTACT
INFOLINE
☎️: +48 34 390 66 55
📧: esklep@pro4it.pl
SERVICE
☎️: +48 507 567 499
📧: serwis@pro4it.pl
Producer
Newsletter
Enter your e-mail address
HP EliteBook 850 G1 | 15.6" FHD | i5-4300U | 8GB DDR3 | 120GB SSD | Intel HD 4400 | WINDOWS 7 PRO
add to wish list
Description
- 12 MIESIĘCY GWARANCJI !
- Intel® Core i5-4300U
- 15,6" 1920x1080 FHD
- 8GB DDR3
- 120GB SSD
- Windows 7 PRO
- CAM
Technical data
| Model | EliteBook 850 G1 |
| Processor | Intel Core i5 |
| Information about the processor | Intel® Core™ i5-4300U Processor (3M Cache, from 1.90 GHz to 2.90 GHz) (2 cores 4 threads) |
| Cores | 2 |
| LCD size | 15.6" |
| LCD type | matt |
| LCD resolution | 1920x1080 FHD |
| RAM | 8GB DDR3 |
| HDD capacity | 120GB SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 4400 |
| Sound Card | integrated |
| Network | LAN 10/100/1000Mbit, WiFi |
| Optical drive | No |
| Ports | 4x USB 3.0, VGA/D-Sub, DisplayPort, Kensington, audio: in/out, card reader: SD, SmartCard |
| Operating system | Windows 7 PRO 64-bit |
| Battery | Li-Ion from 30min to 1-2h (we test them for 30 minutes without a power supply ) We give 30 day of warranty for PSU and battery |
| Keyboard | QWERTY PL/US (stickers) |
| Power supply | Yes |
| Grade | VeryGood optical state but you can see that it has been used |
| Warranty | 12 months |
