CONTACT
INFOLINE
☎️: +48 34 390 66 55
📧: esklep@pro4it.pl
SERVICE
☎️: +48 507 567 499
📧: serwis@pro4it.pl
Producer
Newsletter
Enter your e-mail address
HP EliteBook 850 G4 | 15.6" FHD | i5-7300U | 16GB DDR4 | 512GB SSD M.2 NVMe | Intel HD 620 | WINDOWS 10 PRO
add to wish list
Description
- 12 Months warranty!
- Intel Core i5-7300U
- 16GB DDR4
- 512GB SSD M.2 NVMe
- 15.6" 1920x1080 FHD
- CAM, Bluetooth, Fingerprint sensor
- Windows 10 PRO
Technical data
| Model | EliteBook 850 G4 |
| Processor | Intel Core i5 |
| Information about the processor | Intel® Core™ i5-7300U Processor (3M Cache, from 2.60 GHz to 3.50 GHz) 2cores, 4 threads |
| Cores | 2 |
| LCD size | 15.6" |
| LCD type | matt |
| LCD resolution | 1920x1080 FHD |
| RAM | 16GB DDR4 |
| HDD capacity | 512GB SSD M.2 PCIe NVMe |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 620 |
| Sound Card | integrated |
| Network | LAN 10/100/1000Mbit, WiFi, Bluetooth |
| Optical drive | No |
| Ports | 2 USB 3.0, 1 USB 3.1 Gen2, 1 VGA/D-Sub, 1 DisplayPort, audio: in/out combo, Card reader: SD, 1 SmartCard, 1 |
| Operating system | Windows 10 PRO 64-bit |
| Battery | Li-Ion from 30min to 1-2h (we test them for 30 minutes without a power supply ) We give 30 day of warranty for PSU and battery |
| Keyboard | QWERTY PL/US (stickers) |
| Power supply | Yes |
| Grade | VeryGood optical state but you can see that it has been used |
| Warranty | 12 months |
