CONTACT
INFOLINE
☎️: +48 34 390 66 55
📧: esklep@pro4it.pl
SERVICE
☎️: +48 507 567 499
📧: serwis@pro4it.pl
Producer
Newsletter
Enter your e-mail address
LENOVO ThinkCentre M83 Desktop | i3-4130 | 4GB DDR3 | 500GB HDD | Intel HD | WINDOWS
add to wish list
Description
- 12 Months warranty
- Intel Core i3-4130 2 cores 4 threads
- Windows 8/10 PRO
Technical data
| Model | ThinkCentre M83 dekstop |
| Chipset | Intel Q85 chipset LGA 1150 |
| Information about the processor | Intel® Core™ i3-4130 Processor (3M Cache, 3.40 GHz) 2 core, 4 threads |
| Cores | 2 cores |
| RAM | 4GB DDR3 |
| HDD capacity | 500GB HDD |
| Graphics Card | INTEL HD Graphics |
| Power Supply | 240W |
| Dimensions | 95/369/336 [mm] |
| Network | LAN 10/100/1000Mbit |
| Optical drive | DVD-RW |
| Ports | 4x USB 2.0, 4x USB 3.0, D-SUB, COM / RS232, LAN, Audio, 2x Display Port |
| Sound Card | integrated |
| Operating system | Windows 8 PRO or free upgrade to Windows 10 PRO ( on customer's request) |
| Warranty | 12 months |
| Grade | VeryGood optical state but you can see that it has been used |
