CONTACT
INFOLINE
☎️: +48 34 390 66 55
📧: esklep@pro4it.pl
SERVICE
☎️: +48 507 567 499
📧: serwis@pro4it.pl
Producer
Newsletter
Enter your e-mail address
LENOVO ThinkCentre M83 TOWER | i7-4770 | 8GB DDR3 | 500GB HDD | Intel HD | WINDOWS
add to wish list
Description
- 12 Months warranty
- Intel Core i7-4770 4 cores 8 threads
- 8GB DDR3
- 500GB HDD
- Windows 8/10 PRO
Technical data
| Model | Lenovo ThinkCentre M83 |
| Chipset | Q85 LGA 1150 |
| Information about the processor | Intel® Core™ i7-4770 Processor (8MB Cache, od 3.40 GHz do 3.90 GHz) 4 cores, 8 threads |
| Cores | 4 cores |
| RAM | 8GB DDR3 |
| HDD capacity | 500GB HDD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 4600 |
| Power Supply | 280W |
| Dimensions | 175/442/414 [mm] |
| Network | LAN 10/100/1000Mbit |
| Optical drive | No |
| Ports | PCI-Express, PCI, 4x USB, 4x USB 3.0 , D-SUB, COM, LAN, Audio, 2x Display Port |
| Sound Card | integrated |
| Operating system | Windows 8 PRO or free upgrade to Windows 10 PRO ( on customer's request) |
| Warranty | 12 months |
| Grade | VeryGood optical state but you can see that it has been used |
