Kontakt

INFOLINIA
☎️: +48 34 390 66 55
📧: esklep@pro4it.pl

SERWIS
☎️: +48 507 567 499
📧: serwis@pro4it.pl

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

rzetelna firma pro4it

 

Najczęstsze awarie w laptopach 0

Uszkodzona matryca

Uszkodzenie matrycy w większości przypadków skutecznie utrudnia korzystanie z laptopa. Tego rodzaju usterka pojawia się zazwyczaj na skutek upadku urządzenia. Jeśli zauważymy, że na ekranie naszego laptopa pojawiły się plamy bądź tzw. pajączki, to najprawdopodobniej mamy problem właśnie z matrycą. Niekiedy pasy oraz linie mogą pojawiać się na ekranie przy dotykaniu klapy matrycy. Inny objaw uszkodzenia matrycy stanowią martwe piksele. Usterka tego typu wymaga jak najszybszej naprawy. W znaczącej większości przypadków konieczna będzie wymiana matrycy.

Zalanie laptopa

Do zalania laptopa dochodzi przeważnie na skutek nieuwagi użytkownika. W takiej sytuacji musimy działać jak najszybciej. Najważniejsza czynność to odłączenie baterii i zasilacza. Wówczas mamy duże szanse, że usterka nie okaże się poważna. Gwarancja urządzenia nie obejmuje zalania więc naprawdę musimy sfinansować samodzielnie, chyba że wykupiliśmy wcześniej dodatkowe ubezpieczenie. Nawet jeżeli laptop działa nadal bez zarzutu, to warto zanieść go do serwisu, niektóre uszkodzenia powstałe na skutek zalania uwidaczniają się dopiero po czasie.

najczestsze awarie w laptopach

 

Przegrzanie laptopa

Przegrzewanie się laptopa to jedna z najczęstszych usterek, która nierzadko prowadzi do poważnych uszkodzeń. Łatwo ją rozpoznać, ponieważ urządzenie emituje większą ilość ciepła niż miało to miejsce wcześniej. W konsekwencji prowadzi to do spowolnienia działania systemu operacyjnego, a nawet zawieszania się bądź samoczynnego restartowania komputera. Co jest tego przyczyną? Być może niewłaściwie użytkujemy nasz laptop. Trzymanie urządzenia na kolanach bądź na pościeli może skutkować zatkaniem otworów wentylacyjnych. Może się także okazać, że wiatraki są po prostu przesadnie zakurzone, dlatego w niektórych przypadkach wystarczające będzie dokładne czyszczenie laptopa.

Uszkodzone gniazdo zasilania

Na skutek częstej eksploatacji bardzo często dochodzi do uszkodzenia gniazda zasilania. Z pozoru tak błaha usterka uniemożliwia nam korzystanie z laptopa, ponieważ po rozładowaniu baterii, nie będziemy mogli go uruchomić. Początkowo ta awaria objawia się przerwami podczas ładowania urządzenia. Już na tym etapie warto wybrać się do serwisu. Lepiej nie majstrować na własną rękę przy gnieździe zasilania, gdyż doprowadzić możemy do poważniejszych uszkodzeń.

Brak dźwięku w laptopie

Brak dźwięku w naszym urządzeniu może być spowodowanymi licznymi uszkodzeniami, do których zalicza się m.in. uszkodzenie wzmacniacza audio, uszkodzenie sterownika audio lub po prostu uszkodzenie gniazda słuchawkowego. Trudno więc jednoznacznie określić, co należy zrobić w przypadku wykrycia tego rodzaju usterki. W pierwszej kolejności sprawdźmy, czy wszystkie kable są podpięte prawidłowo. Następnie spróbujemy zainstalować najnowszą wersję sterownika Audio ze strony producenta naszej karty dźwiękowej. Jeżeli to nie pomoże, to najprawdopodobniej konieczna będzie wymiana wzmacniacza lud kodeka audio.

Laptop nie chce się włączyć

Najtrudniej zdiagnozować przyczynę usterki, kiedy laptop nagle nie chce się uruchomić. Podejrzewać możemy wówczas m.in. uszkodzenie sektora rozruchowego, uszkodzenie rejestru systemowego, a nawet fizyczne uszkodzenie dysku. Jeżeli na ekranie widzimy pasek ładowania, jednak nic się nie zmienia, to możliwe, że nastąpiło uszkodzenie plików rozruchowych Windows. Tego typu awarie trudno naprawić na własną rękę, zwłaszcza bez specjalistycznej wiedzy, dlatego najlepiej zanieść laptop do serwisu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą serwisu komputerowego Pro4it

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl